Web siteniz Google tarafından kara listeye alınırsa

By | 21 Ekim 2014

google-ornek-karaliste 1-) Web siteniz google tarafından kara listeye alındığında google chrome tarayıcınızda görüntülenemez ve ayrıca arama sonuçlarında da “Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir.” veya ” Bu site saldırıya uğramış olabilir.” şeklinde bir bildirim görürsünüz.

 2-) Web sitenizdeki zararlı kodları veya içeriği temizleyin. Bu zararlı kodlar tema dosyalarımızdan birisine özellikle tema index dosyamızın içine enjekte edilmiş olabilir.

 3-) Zararlı içeriği temizledikten sonra Gmail hesabınızla https://www.google.com/webmasters/ üzerinden Google web yöneticisi araçlarına giriş yapın. Web sitenizi ekleyin ve sizin için oluşturulan html dosyasını sitenizin FTP dizinine yükleyerek site sahibi olduğunuzu doğrulayın. Ardından Google’a inceleme talebi gönderin.

 4-) Yaklaşık 24 saat içerisinde inceleme talebiniz göz önünde bulundurularak web siteniz tekrar google beyaz listesine alınacaktır. http://www.google.com/webmasters/hacked/ bağlantısı üzerinden yapmanız gerekenler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili sormak istedikleriniz olursa destek@birhost.net mail adresi aracılığıyla teknik personelimizden de bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

www.birhost.net destek ekibi