Unutulan wordpress-joomla-moodle şifresi nasıl değiştirilir?

By | 28 Haziran 2014

İçerik yönetim sisteminizin yönetici panel giriş şifresini unuttuysanız en kolay yol siteniz üzerinde kayıtlı mail adresinizden faydalanmaktır.

Yönetici panelinizin girişinde “Parolanızı mı unuttunuz?” vb. bir link varsa “E-posta” adresinize yeni bir şifre belirlemek için şifre değiştirme bağlantısı gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer mail adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz de dahil tüm bu bilgilerinizi unuttuysanız hosting paneliniz üzerinden phpmyadmin ile veritabanınıza bağlantı kurup web sitenizin kullanıcılarının bulunduğu tabloyu açmanız gerekir. Veritabanınızın boyutu büyük ise kullanıcı tablonuz 2. veya 3. sayfada da olabilir. Bu sebeple kullanıcı tablonuzu bulmanız biraz güç olabilir.

users, user vb isimde olan veritabanı tablonuzu açtıktan sonra yönetici kullanıcı adının bulunduğu satırdaki password sütununu düzenlemeniz gerekir. Yönetici şifreniz burada md5 kodlama ile şifrelenmiştir. http://www.md5cevir.eu.pn/index.php üzerinden belirleyeceğiniz şifreyi bu kısma kopyaladığınızda şifreniz güncellenmiş olacaktır.

Mesela 123456 şifresini http://www.md5cevir.eu.pn/ online md5 çevirici üzerinde çevirdiğimizde şifrelenmiş hali “e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e” şeklinde olacaktır. Bu adımdan sonra web sitenizin yönetici paneline erişebilirsiniz. Konu ile ilgili örnek görsel aşağıdadır:

admin-şifre-değişikliği-nasıl-yapılır

www.birhost.net destek ekibi