SSL Sertifikaları

By | 4 Haziran 2014

SSL_Certificates_Powered_by_GeoTrust_0

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre          edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

SSL sertifikası web sitelerinde veri güvenliğini ve bütünlüğünü sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

SSL sertifikaları  genellikle e-ticaret sitelerinde kullanılan ileri seviyede olanları sadece  firma faaliyet belgesi olanlara verilebilen elektronik sertifikalardır.  Müşteriye özel bir IP tahsisi ile ekstra güvenlik sağlanır.   .crt uzantılıdırlar. Tarayıcılar tarafından algılanırlar ve tarayıcı adres çubuğu kısmında çeşitli simgelerle kendilerini belli ederler.

EV ibaresine sahip olan sertifikalar “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği ile diğer SSL setifikalarından ayrışmakta ve güven olgusunu görselleştirerek, kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlamaktadır. Hepsiburada, gittigidiyor ya da büyük şirket holding gibi firmaların kullandığı ev ssl sertifikası bulunmaktadır. ev sertfikalar, ücret anlamında ortalama 1000 tl civarlarında olup ekstra firma belgeleri ve firmanın belli bir geçmiş gerektirmektedir.  Yurt dışı firmalar tarafından denetlendiği için uluslararası bir firma ise işlemler kolay olmakta ancak yerel firma ise değerlendirme açısından sıkıntı çıkmaktadır.

Genellikle ekonomik olması açısından tarafımızdan sağlanan aşağıdaki sertifika tipleri tercih edilmekte olup güven ve tarayıcı uyumu açısından hiç bir farklılık göstermemektedir. SSL hizmetinde firmamızı tercih ettiğinizde kurulumların hepsini gerçekleştiriyoruz.

RapidSSL Genel Bilgileri

RapidSSL başlangıç seviyesindeki e-ticaret projeleri, web tabanlı e-posta ve diğer güvenli iletişim ihtiyacı gerektiren ancak prestij ve yüksek seviyede güven gerektirmeyen diğer tüm uygulamalar için en hızlı ve en ekonomik çözümdür. Gelişmiş 128/256 bit şifreleme desteği ile tüm tarayıcılarda tam uyumu vardır. Web Sitesi İçin Sabit İp sağlanır.

Verisign Markası olan RapidSSL bütün bankalarla %100 uyumlu olan Rapid SSL Sertifika teslim süresi çok kısa sürmekte ve hiçbir belge talep edilmemektedir.

1. Teknik bilgi gerektirmez. Sizin için tüm kurulumları ücretsiz olarak gerçekleştiriyoruz.
2. E-Ticaret projeleri ve güvenli giriş gerektiren tüm web siteleri için kullanılabilir.
3. Google Chrome ,Firefox, Yandex , Opera , İnternet explorer ve diğer popüler tarayıcılarla uyumlu.
4. Tüm bankalarla uyumlu (Not : banka talebine göre ssl sertfikası farklılık gösterebilir)
5. 128/256 bit SSL şifreleme desteği
6. Site Güvenlik Mühürü
7. Herhangi belge veya doğrulama aracı gerektirmez.

Wildcard SSL Genel Bilgileri

Wildcard sertifikalar *.siteismi.com şeklinde sınırsız subdomain için tek bir sertifika ile güvenli iletişim ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

Gelişmiş 128/256 bit şifreleme desteği ile tüm tarayıcılarda tam uyum – Web Sitesi İçin Sabit İp – Tüm alt alan adlarında çalışabilme özelliği ( *.domainadiniz.com ) bazı temel özellikleridir.

Verisign Markası olan RapidSSL Wildcard bütün bankalarla %100 uyumlu olan Rapid SSL Wildcard Sertifika teslim süresi ortalama olarak 2-3 dakika sürmekte ve hiçbir belge gerektirmemektedir.

Wildcard SSL Sertifikaları ile bir sertifika satın alıp bir domaindeki tüm alt alan adlarınızda kullanabilirsiniz ( Örnek : https://www.alanadi.com , https://www.alanadi.com , https://satis.alanadi.com, https://kontrolpanel.alanadi.com) gibi domainlerin hepsi ssl sertfikası kapsamındadır.

 RapidSSL sertifikası bütün bankalarla uyumludur.  Ancak kesin olması açısından bu bilgiyi bankanızdan almanız daha sağlıklı olacaktır.

  • 1. E-Ticaret projeleri ve güvenli giriş gerektiren tüm web siteleri için kullanılabilir.
  • 2. Google Chrome ,Firefox, Yandex , Opera , İnternet explorer ve diğer popüler tarayıcılarla uyumlu.
  • 3. Tüm bankalarla uyumlu
  • 4. 128/256 bit SSL şifreleme desteği
  • 5. Site Güvenlik Mühürü
  • 6. Herhangi belge veya doğrulama aracı gerektirmez.

İhtiyacınıza uygun SSL ekonomik veya SSL wildcard, SSL sertifikasını Birhost web sitemiz üzerinden http://www.birhost.net/ssl-sertifikasi/?ssl=comodo bağlantısından sipariş edebilirsiniz.

www.birhost.net destek ekibi