Smarthost (Mail Filtreleme ve güvenlikhizmeti) için MX kaydı yönlendirmesi nasıl yapılır?

By | 8 Mart 2016

Öncelikle Smarthost uygulanacak alan adının MX kayıtları hosting kontrol paneli üzerinden ilgili mail filtreleme sunucusuna yönlendirilmelidir.Mail filtreleme sunucusundan mail hesaplarının açıldığı mail hosting sunucusuna IP route (IP yönlendirme) yapılarak  filtrelenmiş maillerin mail sunucusuna gönderimi yapılır. Bu yönlendirme ile birlikte mail filtreleme sunucusu üzerine  gelen mailler örneğin Mailler cPanel üzerinde oluşturuluyor ise cPanel > mail scanner yazılımı üzerinde tekrardan 2. bir
bir spam ve güvenlik taramasına tabi tutulacaktır. Bu tarama katı bir filtreleme politikası oluşturacağından iptal konumuna da getirilebilir.

Örneğin web sitemiz plesk panele sahip bir hosting paketinde barındırılıyor ise, ilgili plesk panel üzerinden A kaydı ile mail sunucu IP’sine yönlendirme yapılır. Bu mail.domainadi.com şeklinde subdomain yönlendirmesi içindir. MX kaydı yönlendirmesi ise direkt olarak önce mail filtreleme sunucusuna yapılır. Mail filtreleme sunucusu üzerinden de cPanel’e IP route ayarı ile IP yönlendirilmesi yapılmalıdır. Böylece 3 farklı özelleştirilmiş sistem üzerinde, örneğin Plesk üzerinde asp web siteniz, cPanel üzerinde mailleriniz, smart host üzerinde de mail filtreleme sisteminiz 3 ayrı yapıda dağınık
olarak çalıştırılabilmektedir. Mail filtreleme ve güvenlik hizmetlerimizi bayisi olduğumuz Spam Expert firması ile işbirliği içinde yürütmekteyiz. Özellikle kurumsal mail kullanan kişiler için tavsiye etmekteyiz.

Detaylı bilgi almak için http://www.birhost.net/mail-hosting/ bağlantısı üzerinden yardım dökümanımıza ulaşabilir veya 0224 211 13 13 No’lu telefon numaramız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.